موشن گرافیک

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرفیک از دو واژه (motion) به معنای متحرک و (graphics) به معنای گرافیک و نقاشی تشکیل شده است و به طور خلاصه ( طراحی گرافیکی متحرک ) میتوان تعریف کرد. یک نوع انیمیشن است که با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری ساخته می شود. موشن می تواند به صورت کوتاه یا به صورت بلند که ایده ساده یا پیچیده ای را به صورت ترکیبی از صدا و عناصر بصری از جمله اشکال، کارکتر، متن و … نمایش می دهد. داستان سرایی مناسب و به کار بردن عناصر تشکیل دهنده به زیبایی در کنار هم  می تواند در بازاریابی برند به خوبی کمک کند. تولید محتوا به این صورت دارای تأثیرگذاری و جذابیت بیشتر در زمان کوتاه‌ تری برای مخاطب است.

انواع موشن ها

لوگو موشن که با نام‌های لوگو اینترو و آرم استیشن نیز استفاده می کنند، فایل‌هایی ویدیویی‌ هستند که در آن یک لوگو به وسیله صوت، تصویر و آیکون‌های گرافیکی به صورت متحرک و انیمیشنی در می‌آید. به طور کلی لوگو موشن یکی از زیر شاخه‌های موشن گرافیک است.

لوگو موشن ها می‌توانند در انواع اندازه‌ها و با فرمت‌های مختلف تولید شوند. حال با توجه به این موضوع؛ باید از بین آن‌ها با در نظر گرفتن نوع کسب و کار و نحوه استفاده از آن در تبلیغات، مناسب‌ترین نوع آن را انتخاب کنیم

لوگوموشن فلت

این نوع موشن معمولا فضا ها به صورت دو بعدی هستند. طراحی ها به صورت مینیمال و با استفاده از افکت‌های گرافیکی و انیمیشنی انجام می شوند.

لوگوموشن سه بعدی

ابتدا به وسیله حجم دادن به لوگوی تولید شده، آن به مدل سه بعدی تبدیل می شود. پس از آن ترکیب  آن با محیط سه بعدی و اضافه شدن دوربین و حرکت و صوت، کامل می گردد.

پوستر موشن

برای متحرک کردن پوستر های طراحی شده استفاده می شود و به پوستر حرکت و انیمیت میدهند و به حالت ویدئویی در میاید.

کلاژ موشن

ترکیبی از تصاویر واقعی و موشن است که تصاویر واقعی را وارد نرم افزار می کنند و آن را متحرک می کنند و به صورت موشن در میاورند.

نمونه کار های موشن گرافیک

برخی از کار های ساخته شده توسط تیم ایران سین استودیو